Školáci i děti z mateřinek mají dopoledne bruslení zdarma

ledmpZpestřit si dopoledne bruslením na kluzišti instalovaném na Mírovém náměstí v Litoměřicích mohou děti z mateřských i základních škol, a to zdarma. Což znamená, že školáci například v rámci hodin tělocviku zde mohou od 9 do 12 hodin bruslit, aniž by platili vstupné ve výši 25 korun. „Na plochu se vejde maximálně čtyřicet dětí, proto v případě zájmu doporučuji rezervovat si místo u Michaely Mokré na Zahradě Čech, která provoz zajišťuje,“ uvedl radní města Lukas Wünsch s tím, že cílem odpuštění vstupného školám a školkám v dopoledních hodinách bylo vyjít vstříc školským zařízením města.

Kluziště je v provozu každý den v týdnu až do 29. prosince. Instalováno bylo díky příspěvku města, Ústeckého kraje a sponzorů. Nejde však o klasickou ledovou plochu. Povrch tvoří speciální hmota, kterou provozovatel každý den upravuje. Doporučuje proto kvalitně nabroušené brusle. Bruslení doprovází kulturní program spočívající v soutěžích, hudebních vystoupeních a podobně.

Kluziště zanedlouho doplní i vánoční trhy pořádané Zahradou Čech opět v duchu blížících se Vánoc. Začnou 14. prosince a skončí dva dny před Štědrým dnem.

NAHORU