Kulturní památku v centru město prodalo

licitatormpKulturní památka na Tyršově náměstí, dům s číslem popisným 263, bude mít nového majitele. Ovšem jen v případě, že výsledek veřejné licitace, která proběhla 11. listopadu v zasedací místnosti městského úřadu, potvrdí 10. prosince zastupitelé. Podmínkou je však úhrada kupní ceny ve výši 2 milionů 70 tisíc korun. Částka tak byla oproti původní vyvolávací ceně o zhruba půl milionu navýšena. Licitace se aktivně zúčastnilo osm osob, přičemž částku licitátor Zdeněk Bezděka přihazoval po deseti tisících korunách.

Objekt nacházející se v historickém jádru Litoměřic pravděpodobně bude využíván pro bytové a nebytové účely. Zadní částí je připojen k hradbám. Přístup k němu vede přes zahradu z Tyršova náměstí. Je zde možnost napojení na veškeré inženýrské sítě.

„V těchto dnech zjišťuji jeho možnosti, poté se rozhodnu o konkrétním způsobu využití,“ konstatoval budoucí majitel, který si je dle svých slov vědom faktu, že s ohledem na statut kulturní památky musí své záměry konzultovat s památkáři.

NAHORU