Základní škola U Stadionu svítí novotou

stadionmpPoděkováním zřizovateli, tedy městu Litoměřice, dnes ředitel Základní školy U Stadionu Milan Sluka oficiálně zakončil úspěšnou modernizaci školského zařízení, které navštěvuje téměř pět stovek dětí. Malého slavnostního aktu se zúčastnili zástupci města a firmy Chládek a Tintěra, která byla dodavatelem prací.

„S průběhem prací jsem plně spokojen. Obzvláště mě těší, že díky koordinaci stavby nebyla jak na konci školního roku, tak na počátku roku letošního narušena školní výuka,“ shrnul několik měsíců trvající stavebně náročnou akci ředitel. Kromě jiného poukázal i na očekávanou energetickou úsporu, kterou zateplení objektu přinese. „Ještě plánujeme vymalovat interiér, což chceme realizovat postupně v několika etapách, dále chceme položit zámkovou dlažbu na terase v zahradě školy a vyměnit vstupní bránu na školní zahradu,“ nastínil další plány Milan Sluka.

Podle starosty Ladislava Chlupáče si Základní škola U Stadionu, která příští rok oslaví 45 let své existence, modernizaci zasloužila. „Stejně jako objekty čtyř mateřských škol v Masarykově, Baarově, Plešiveckého a Stránského ulici, které byly modernizovány zároveň s ní,“ připomněl starosta.

Celkové náklady revitalizace všech pěti školních objektů dosáhly 52 milionů korun, z čehož 24,5 milionu korun představovala dotace. Nejvyšší částku, a to 30 milionů korun, si vyžádala rekonstrukce Základní školy U Stadionu.

 

Text pod fota:
Na prvním snímku vidíme, jak budova, respektive její vstupní část, vypadala v 70. letech. Druhý přibližuje stav současný. Fota: archiv školy

drive

nyni

NAHORU