Vánoční strom bude letos bohatě nazdoben

strommpVánoční strom na Mírovém náměstí v Litoměřicích bude letos krásnější. Vedení Technických služeb města (TSM) totiž investovalo 100 tisíc korun do nákupu dalších vánočních ozdob. Ty stávající doplní 80 velkých stříbrných koulí a 60 padajících krápníků, aby symbol Vánoc vynikal nejen večer, ale i během dne.

„Naopak letos nebude ozdoben kostel Všech svatých, jak jsme tomu byli zvyklí v předchozích letech. Rozzáří ho pouze kometa. „Svítící řetězy, představující nejdelší „ledkopád“ v Evropě, totiž jsou již poškozené a do jejich opravy budeme investovat až v příštím roce. Letos dostal přednost vánoční strom,“ vysvětlil ředitel TSM Ivo Elman. Na rozdíl od věže kostela se opět rozsvítí ulice Mezibraní, Kocanda, Valy, Masarykova, 5. května, Novobranská, Lidická, Malá a Velká Dominikánská, Mírové náměstí a Dlouhá ulice. Bez výzdoby letos zůstane Tyršův most, jehož rekonstrukce má v prosinci vrcholit.

I v letošním roce chystají Městská kulturní zařízení Litoměřice slavnostní rozsvícení vánočního stromu, a to již 29. listopadu, tedy o první adventní neděli. Program začne ve 14 hodin. „Těšit se můžeme na vystoupení pěvecky nadaných dětí ze ZUŠ, Sváťovo dividlo, taneční vystoupení DMC revolution, vánoční pohádky, vystoupení Pánů kluků, ale i ohňovou show. Program uzavře Rosťa Pechoušek,“ informovala ředitelka MKZ Věra Kmoníčková. Odpoledne zpestří andělé na chůdách, jízdy na velbloudech a konících, chybět nebudou ani zvířátka k pomazlení, soutěže o ceny a řada stánků s občerstvením i vánočně laděným zbožím.

NAHORU