V domě kultury bude vystavena velká maketa tlustého střeva

cernockampPrevence rakoviny tlustého střeva a konečníku je smyslem kampaně Střevo tour 2015, k níž se připojuje i město Litoměřice v rámci právě probíhajících Dnů zdraví. V rámci ní dostane veřejnost již v pondělí 12. října příležitost prohlédnout si od 10 do 17 hodin v domě kultury devět metrů dlouhou, průchozí maketu tlustého střeva a podívat se, co nemoc dokáže udělat se zdravými tkáněmi. Chybět nebudou ani dvě přednášky odborníka vztahující se k danému tématu. V 10.30 a v 16 hodin vystoupí primař gastroenterologického oddělení Městské nemocnice v Litoměřicích Pavel Svoboda.

Celonárodní republiková kampaň Střevo tour 2015, kterou podpořila i zpěvačka Petra Černocká, je součástí Dnů zdraví, které v Litoměřicích v průběhu října probíhají. „Jde o kampaň Zdravého města Litoměřice a jeho partnerů zaměřená na podporu zdraví a zdravého životního stylu. V jejím průběhu se uskuteční 13 akcí pro veřejnost a řada dalších projektů v mateřských a základních školách,“ upřesnila koordinátorka kampaně Rita Vlčková.

Kampaň je podpořena z Programu švýcarsko - české spolupráce Ministerstva životního prostředí ČR. Podrobný program najdete na webu zdravemesto.litomerice.cz

NAHORU