Místo sběrného dvora je v ulici Marie Pomocné parkoviště

sberny dvur2mpNová parkovací místa nevznikají jen u autobusového nádraží, ale i v ulici Marie Pomocné. Pracovníci technických služeb (TS) na pokyn města vybudovali v bývalém sběrném dvoře parkoviště pro 24 vozidel. Do provozu bylo uvedeno 22. září. Areál má město od Kovošrotu v dlouhodobém pronájmu. Stavební úpravy spočívaly ve zpevnění a vydláždění plochy, jejím odvodnění a barevném vyznačení míst. Řidiči si zde mohou zakoupit parkovací kartu, která stojí 450 korun na měsíc. „Necelá polovina míst na parkovišti s elektronicky ovládanou bránou je již obsazena,“ uvedl ředitel TS Ivo Elman.

Budova bývalého sběrného dvora, která je v tuto chvíli prázdná, by v budoucnu mohla být využívána jako parkovací dům pro zhruba desítku vozidel, obdobně jako tomu je U Hvězdárny. „Tato myšlenka je však prozatím ve fázi záměru,“ dodal místostarosta Karel Krejza.

Vybudováním nového parkoviště právě v této lokalitě chtělo vedení radnice ulevit ulici Marie Pomocné od parkujících aut, která mnohdy brání průjezdu vozidel Integrovaného záchranného systému. Následovat proto má změna dopravního značení, která parkování zde zpřehlední.

NAHORU