Oprava školy vrcholí, začátek školního roku však nenarušuje

skolampCelková revitalizace objektu Základní školy U Stadionu, postavené před 45 lety, vrcholí. Největší objem stavebních prací, zahrnující zateplení budovy, výměnu oken a novou fasádu, byl realizován v průběhu letních prázdnin. Kompletně dokončeny mají být do konce září. Provoz školy však nenaruší. Interiéry jsou totiž kompletně připraveny tak, aby dnes, tedy 1. září, mohla pro 490 dětí, z toho 57 prvňáčků, začít řádná výuka.

„Pavilon prvního stupně je v tuto chvíli kompletně dokončen, včetně kuchyně a školní družiny. Pavilonu druhého stupně ještě chybí fasáda,“ charakterizoval aktuální stav ředitel ZŠ U Stadiony Milan Sluka (na snímku vlevo s místostarostou Karlem Krejzou). V provozu je i sportovní hala, kde již poslední srpnový týden probíhaly tréninky basketbalistů. Okna v hale jsou místo dosavadních čirých skel vyplněna polykarbonátem, který světlo rozptyluje. Na rozdíl od předchozích umožňují intenzivnější větrání.

Dělníci tak jsou nyní k vidění hlavně ve venkovních částech pavilonu druhého stupně. S ohledem na zajištění bezpečnosti nebudou moci děti ještě v září využívat některé venkovní prostory. Stejně jako děti čtyř mateřských škol v Masarykově, Baarově, Plešiveckého a Stránského ulici. I objekty těchto čtyř předškolních zařízení prošly celkovou revitalizací. „Také v jejich případě počítáme s dokončením stavebních prací do konce září, v případě Masarykovy školky do 15. září,“ upřesnila vedoucí Odboru školství, kultury sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích Andrea Křížová.

Náklady na revitalizaci všech pěti školských zařízení dosáhly 52 milionů korun, z čehož 24,5 milionu korun představuje dotace. „Největší část, a to 30 milionů korun, si vyžádala rekonstrukce ZŠ U Stadionu. V jejím případě totiž bylo nutno přistoupit i k rekonstrukci kanalizace, neboť problémy s ní spojené se objevily až v průběhu stavebních prací,“ upozornil místostarosta Karel Krejza při své včerejší návštěvě školy.

 

NAHORU