Park Václava Havla se proměnil v nevšední čítárnu

cetbampPoslední srpnový týden se litoměřický park Václava Havla proměnil v nevšední čítárnu. Knihovna K. H. Máchy se totiž i letos připojila k projektu čtrnácti severočeských knihoven, jehož prostřednictvím se snaží podpořit čtení u dětí i dospělých nevšedním způsobem. Lidé mohou každý den v týdnu od 21. do 28. srpna, v době od 10 do 18 hodin, přijít si posedět, přečíst noviny, začíst se do některé z mnoha knih, které jsou k dispozici ve velkém stanu. Vždy odpoledne přitom probíhá doprovodný program – autorská čtení, výtvarné a hudební workshopy, nechybí ani zajímaví hosté. Například dnes mezi čtenáře zavítá herečka Jitka Smutná.

Čtvrteční odpoledne (27.8.) je charakterizováno mottem „Jak se zdobí Afrika“. V jeho průběhu se uskuteční hudební, výtvarné a kulinářské workshopy. Páteční tvořivé odpoledne zpestří burza plná knih. „Sobotu zakončíme příjemným, soutěžně hravým odpolednem pro děti i rodiče, jehož náplní budou hlavně bylinky, květiny a kvízy,“ uvedla Zora Čuchalová, pracovnice knihovny.
Projekt „Města čtou“ je financován Ministerstvem kultury a Ústeckým krajem.

Číst si do litoměřického parku přicházejí jak jednotlivci, tak i děti s rodiči nebo prarodiči. Usadit se mohou do pohodlných vaků rozmístěných po parku, oblíbené jsou i houpací sítě.

cetbavp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cetba5vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pověsti vztahující se k Českému středohoří zhudebnila a návštěvníkům parku v úterý odpoledne představila litoměřická písničkářka Štěpánka Toutová.

cetva2vp

NAHORU