V září bude zahájena první etapa regenerace pokratického sídliště

Přání obyvatel litoměřického sídliště Pokratice týkající se zkulturnění zdejšího prostředí bude vyslyšeno. Město totiž získalo dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj na první etapu regenerace horní části Litoměřic. V těchto dnech probíhá soutěž na dodavatele prací. Jde o zakázku malého rozsahu, kdy se náklady mají pohybovat zhruba kolem šesti milionů korun. První etapa prací, které začnou již v září a ukončeny budou do konce tohoto roku, se dotkne především okolí Pokratického potoka s návaznými veřejnými prostory a pěší trasy za objekty ulice Alfonse Muchy. Zásadní opravy se dočká lávka u teplovodu tak, aby zde bez problémů mohly projet i maminky s kočárky. Dětem nepochybně udělají radost nové herní prvky v prostoru bývalého hřiště. „Půjde o velká gumová zvířata, která známe ze zoologických zahrad. Takové herní prvky v Litoměřicích ještě nemáme,“ upozornila na novinku vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková. Součástí projektu je i instalace nového mobiliáře, úpravy stávajících komunikací a výsadba zeleně.

„Rádi bychom, aby regenerace panelového sídliště Pokratice pokračovala realizací dalších pěti naplánovaných etap. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž avizovalo, že program podpory bydlení, jehož součástí je podpora regenerace panelových sídlišť, má pokračovat i v následujících letech,“ ujistil místostarosta Václav Červín.

Druhá etapa prací se přitom týká ulice U Potoka, třetí řeší dopravu a parkování na území obsažené v první a druhé etapě, čtvrtá etapa zahrnuje regeneraci části ulic U Kapličky, Kubínova, Na Výsluní, opravu hřiště apod. V páté etapě mají přijít na řadu ulice Ladova a A. Muchy, včetně řešení dopravy a parkování, v závěrečné etapě pak ulice Janáčkova a dokončení ulice A. Muchy.

NAHORU