Vzorní cyklisté opět dostávají odměny

cyklistampV Litoměřicích opět začala kampaň „Bez přilby už nevyjedu“. V pátek odpoledne strážníci městské policie na Střeleckém ostrově prvně odměňovali drobnými cyklopotřebami mladé cyklisty, kteří měli při jízdě přilbu na hlavě.

Již sedmý ročník kampaně probíhá i letos v průběhu letních prázdnin, kdy věnují policisté Preventivně informační skupiny Policie ČR a strážníci městské policie zvýšenou pozornost mladým cyklistům a jejich bezpečné jízdě. Současně také kontrolují vybavení kol a prověřují znalosti zákona o provozu na pozemních komunikacích. Vzorní cyklisté jsou odměňováni drobnými cyklopotřebami - lahvemi, zvonky, blikačkami, reflexními prvky a slevovými kupóny na nákup přileb.

„Cílem je upozornit děti a jejich rodiče na nebezpečí vážných úrazů hlavy při pádu z jízdního kola,“ poukázala na význam Rita Vlčková, koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice, jež akci spolupořádá v rámci kampaně Národní dny bez úrazů. Podpořena je z Programu švýcarsko – české spolupráce Ministerstva životního prostředí ČR. Potěšující přitom je, že počet dětí jezdících bez přileb klesá.

Text pod foto:
Prvním vzorným cyklistou, který získal od strážníka Dominika Hanko drobnou odměnu, byla Šárka Prokopová, žákyně 4. třídy Základní školy Boženy Němcové.

NAHORU