Litoměřice mají i nadále právo užívat titul „Fairtradové město“

prehlidkampMěsto Litoměřice plní kritéria fairtradového města. Má tak i nadále právo používat titul Fairtradové město, který mu byl společně se Vsetínem udělen jako prvním městům v České republice před čtyřmi lety. „Patnáctičlenná řídící skupina se schází pravidelně, každoročně připravuje akční plán. Místní samospráva fair trade podporuje jak pořádáním osvětových a informačních akcí, tak spotřebou fairtradových produktů. Město uděluje granty na podporu fairtradových aktivit, což je výborný příklad dobré praxe,“ vyplývá kromě jiného ze zprávy komise pro Fairtrade Česko a Slovensko.

Fair trade (spravedlivý obchod) dává lidem z rozvojových zemí možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek a podporuje děti ve školní docházce. Podpořit myšlenku hnutí lze v Litoměřicích kromě jiného koupí fairtradového výrobku v provozovnách, jejichž seznam je zveřejněn na webových stránkách města.

 

Text pod foto:
Jednou z posledních akcí propagujících fairtradové výrobky byl v Litoměřicích červnový festival „Dun dun“ věnovaný Africe. Těšil se v parku Václava Havla velkému zájmu veřejnosti a jeho součástí byla i módní přehlídka pro Afričany typických oděvů.

NAHORU