Z divadla si prvňáčci dnes domů odnášeli knížky

knizkampPrvňáčci z litoměřických základních škol Boženy Němcové, Masarykovy a Ladovy dnes prožili velký den v divadle. Od pracovníků Knihovny K. H. Máchy totiž převzalo 186 dětí knížku Odemyky zamyky, napsanou Jiřím Žáčkem a ilustrovanou Vojtěchem Juríkem. Zakončen tak byl projekt Knížka pro prvňáčka, který knihovna realizuje již sedmým rokem.

Z úst pedagogů zaznělo poděkování knihovně za podporu čtenosti nejmenších čtenářů. Prvňáčci totiž od února do května docházeli do knihovny, kde pro ně byl připraven speciální program zaměřený na rozvoj čtení a vytváření kladného vztahu ke knihám. „Knihovnice Alena Koudelková a Eva Weberová pro děti připravovaly pravidelná tematická setkávání nad knihami, o kterých si potom s dětmi povídaly a nabízely jim rozmanité navazující aktivity. Slavnostní dopoledne v divadle s předáním originální knížky je pak pro děti zaslouženou odměnou,“ uvedl ředitel knihovny Karel Tománek.

Nositelem projektu „Knížka pro prvňáčka“ je Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Již od samého počátku jeho existence je součástí programu dětského oddělení Knihovny Karla Hynka Máchy v Litoměřicích.

 

Slavnostní odpoledne zahájili veselými scénkami ze života zvířátek žáci Základní umělecké školy Litoměřice.

knizkazusvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednou ze tříd, které do divadla dorazily, byla i třída prvňáčků z Masarykovy ZŠ vedená třídní učitelkou Lenkou Pomykačovou.

knizkavp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ředitel knihovny Karel Tománek dětem přiblížil, jakou knihu vlastně dostaly.

knizkareditelvp

NAHORU