Přijďte do Litoměřic na festival inspirovaný Afrikou

dunpmV Litoměřicích proběhne festival inspirovaný Afrikou. Rytmy afrických bubnů a jejich zvuky DUN DUN rozezní park Václava Havla v pátek 12. června, kdy se uskuteční druhý ročník akce, která se loni setkala s mimořádným úspěchem. Pokud dorazíte v africkém kostýmu, čeká na vás odměna.

Africké tržiště se otevře ve 13.30 hodin, kdy začíná i doprovodný kulturní program. „Chybět nebude módní přehlídka z Tanzanie, hudební vystoupení, několik výtvarných workshopů, čtení pro děti, malování na obličej nebo živá zvířátka. Občerstvení na vás čeká fairtradové a většinou s nádechem Afriky. Opět můžete akci podpořit tím, že přinesete kolo, které již nepotřebujete. Následně bude zasláno dětem do Afriky. Na festivalu proběhne i veřejná sbírka na vybavení keňské základní školy Ndere,“ upozornila jedna z organizátorek Hana Tobiášová. Akci zpestří výstavy Afrika objektivem Tomáše Kravky a Děti dětem.

Hledáte důvod, proč se akce zúčastnit? „Protože můžete být součástí prima atmosféry a dostanete příležitost potkat se s lidmi, kteří mají zkušenosti s Afrikou. Zároveň nasajete něco z africké podmanivosti,“ zve na akci Renata Rokůsková, předsedkyně litoměřického sdružení ShineBean, které pomoc v Keni zprostředkovává a společně s Fairtradovým městem Litoměřice akci organizuje.

NAHORU