Koupaliště na Písečném ostrově zahajuje provoz

koupalistempLetní koupaliště na Písečném ostrově zahajuje 28. května letošní sezónu. Návštěvníci se mohou kromě jiného těšit i na 114 metrů dlouhý, kompletně opravený tobogán, jehož rekonstrukce si vyžádala půl milionu korun, nebo na trampolíny, které provozovatel koupaliště hodlá poskytovat bezplatně.

Vstupné zůstává stejné jako v loňském roce. Dospělí zaplatí 60 korun, děti, senioři a držitelé ZTP polovinu. Po 16. hodině je vstupné o polovinu nižší.

Již 6. června se na koupališti uskuteční Dětský den, a to v době od 10 do 14 hodin. Vstup bude zdarma nejen pro děti, ale i rodiče. „Na děti čeká spousta zábavy, jízdy na plachetnici, ukázky sportů, zábavné i sportovní soutěže, ale i koupání nebo jízda na tobogánu v případě pěkného počasí,“ vyjmenoval vedoucí plaveckého areálu Ladislav Beneš. Den dětí pořádá provozovatel koupaliště, kterými jsou Městská sportovní zařízení Litoměřice, ve spolupráci s partnery.

Plavecký areál pro děti i dospělé s možností jednoho z nejvýhodnějších ubytování v Litoměřicích se nachází na břehu Labe. Na dvou a půl hektarech travnaté plochy je k dispozici několik bazénů, tobogán, sportoviště, restaurace, občerstvení a dostatek stinných míst pro aktivní i pasivní odpočinek. Brouzdaliště a dětský bazén tvoří samostatnou část oddělenou od hlučnějších míst areálu. U bazénu je k dispozici dětský koutek. Pro aktivnější návštěvníky je k dispozici velký bazén, skokanský bazén s pětimetrovou věží a bazén s tobogánem a skluzavkou. V areálu jsou pro návštěvníky připravena sportoviště: plážový volejbal, tenis, nohejbal, šestkový volejbal, košíková, malá kopaná, minigolf, stolní tenis, velké šachy a pétanque.

NAHORU