Dětské oddělení dostalo z komunitního plánování tři nové televize

televizempJednu velkou a dvě malé barevné televize převzali  21. května od starosty Ladislava Chlupáče a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví  městského úřadu Renaty Jurkové předseda správní rady litoměřické nemocnice Radek Lončák, primář dětského oddělení Vladimír Bárta a vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová. Televizory byly pořízeny z finančního příspěvku  města uvolněného v rámci komunitního plánování sociálních služeb. Určeny jsou pro zvýšení komfortu dětských pacientů litoměřické nemocnice.

„Jsme rádi, že jsme mohli z tohoto fondu přispět dobré věci. Doufáme, že v této spolupráci budeme i nadále pokračovat,“ reagovala na poděkování Radka Lončáka vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renata Jurková. „Jako dlouholetý kantor vím, že aby děti nezlobily, je třeba je zabavit. A v dnešní době je k tomu televize běžným prostředkem. Proto doufáme, že i tyto tři televize přispějí ke zvýšení komfortu vašich dětských pacientů a pomohou jim překonat čas strávený v nemocnici,“ doplnil starosta Chlupáč.

S poděkováním se přidal také primář dětského oddělení Vladimír Bárta: „Čas v nemocnici běží pacientům pomalu a děti to vnímají mnohem citlivěji. Proto využíváme všech možností, jak jim tento čas ukrátit a televize nám v tom významně pomohou. Za celé naše oddělení i za naše pacienty za ně velmi děkujeme.“

Velká televize s úhlopříčkou 49“ bude umístěna v herně dětského oddělení a dva menší televizory s úhlopříčkou 23“ jsou určeny na pokoje dětských pacientů. Finanční příspěvek Města Litoměřice na nákup těchto 3 televizorů byl ve výši 19.380,- Kč. 

Text pod foto: Na fotografii zleva: Božena Haufová, Radek Lončák, Ladislav Chlupáč, Renata Jurková, Vladimír Bárta

(Tiskovou informaci připravila Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality)

NAHORU