Zcela nový festival Alchymistické Litoměřice v pátek začíná

alchym.ltmZcela nový festival Alchymistické Litoměřice se uskuteční v pátek 15. a sobotu 16. května v Domě kultury v Litoměřicích. Na festivalu proběhne 75 přednášek, řada workshopů, diskusí, koncertů, představení, cca 15 uměleckých výstav, prodejně výstavní veletrh a ještě více.

Součástí festivalu je také konference lidství, kde budeme společně s Jaroslavem Duškem, prezidentkou Sítě mateřských center Rút Kolínskou, spisovatelem Karlem Křížem, organizátorkou festivalu a zakladatelkou Mobbing Free Company Michaelou Švejdovou, zakladatelem job.cz a prace.cz Liborem Malým, koučem a konzultantem Petrem Sedláčkem, zakladatelkou internetové televize Alžbětou Šorfovou nebo duchovní učitelkou Thu-Hien Poma of Adonai a dalšími hovořit na téma lidskosti v naší společnosti.

Věnovat se budeme také Českému středohoří a místnímu geniu loci, přírodnímu stavitelství, novým cestám ke zdraví, tělu i výživě, ženské spiritualitě, mužům a jejich novému postavení ve 21. století, osobnímu rozvoji apod.

Z přednášejících a vystupujících můžeme zmínit například: Jaroslava Duška, MUDr. Josefa Jonáše, MUDr. Vladimíra Savčenka, Mgr. Michaela Vančuru, Juditu Peschlovou, Evu Joachimovou, Pjéra la Šé´ze, Zdeňka Ordelta, Mílu Lukášovou, Markétu Vostrou, Václava Vokolka, Petra Skořepu, Vlastimila Helu, Mgr. Liliu Khousnoutdinovou, Luie Kriega, Thu-hien Poma of Adonai, Mgr. Alžbětu Šorfovou a mnoho dalších.

Program zaplní celé prostory Domu kultury v Litoměřicích, kde budou v hlavním sále probíhat moderované diskuse a tvořivé dílny, v modrém sále přednášky, v tělocvičně tance, muzikoterapie a workshopy, v zasedací místnosti uzavřenější skupinky věnující se danému tématu více do hloubky. Ve foyer budou umístěny prodejní stánky, služby, poradenství, terapeutické metody a techniky, fotografování aury, výklady karet, astrologie, automatická kresba, masáže, cvičení jógy apod. Vše prolnou umělecké výstavy a tvorba inspirativních osob nejen z okolí Českého středohoří.

Festival pro tělo i duši je pořádán skupinou dobrovolníků, kteří chtěli vytvořit novou formu festivalu a spolupráce vůbec, kde se propojuje hloubka poznání, inspirace, umění, sdílení, zábava, ale i seberozvoj a vzdělávání.

„Jde nám především o spolupráci, lidskost a tvorbu, která se prolíná celým festivalem. Chceme se vzájemně inspirovat, nabrat nový vítr do plachet a propojit se s ostatními lidmi, kteří mají zájem tvořit svůj život vědomě a obohatit ostatní. V poslední době se vytratil společný duch a kreativita, na které bychom festivalem rádi upozornili. My sami jsme se do festivalu pustili bez financí, jen s odvahou a obrovskou chutí. A myslím, že se nám to podařilo. Potvrzuje to i spousta osobností, které se festivalu účastní. Každý přidal svůj puzzle dílek, ať už lokální terapeuti, organizátoři, město, dům kultury nebo umělci, a duch i energie této společné akce je jistě cítit z každého našeho kroku. Každý díl je důležitý," shodují se spoluorganizátoři festivalu.

Více se o festivalu dozvíte na www.alchymistickelitomerice.cz nebo www.allfestival.cz.
(TZ připravila Michaela Švejdová)

NAHORU