Soutěž je určena příznivcům fair trade

fairmpLitoměřice jako jedno z prvních měst v České republice získalo statut fairtradového města. Nyní přichází se soutěží pro všechny příznivce fair tradu, který propaguje spravedlivý obchod tím, že dává pěstitelům, řemeslníkům a lidem z rozvojových zemí příležitost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek.

V Litoměřicích je totiž řada míst, kde lze zakoupit fairtradové výrobky. Patří mezi ně například čajovna Hóra, restaurace La Karotka nebo kavárny Fér kafe a Orbis. Káva přitom patří mezi nejtypičtější fairtradové výrobky. Prodejní místa zapojená do soutěže jsou uvedena na kartě, kterou si je možno od 9. května do 23. srpna vyzvednout v infocentru v podloubí radnice. „Věřím, že další místa, kde se prodávají fairtradové výrobky, nám lidé pomohou objevit," poznamenala koordinátorka projektu Hana Tobiášová z Oddělení projektů a strategií Městského úřadu v Litoměřicích.

Ti, kteří nakoupí fairtradové produkty v minimálně šesti provozovnách a nechají si v nich soutěžní kartu orazítkovat, obdrží zajímavé ceny. Soutěžní kartu je třeba odevzdat do 23. srpna v infocentru. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhne 4. září v 15 hodin na Mírovém náměstí.

NAHORU