Komik Felix Holzmann zahájí letošní turistickou sezónu

hradpm lnd thumbSlavnostním otevřením výstavy věnované osobnosti oblíbeného komika Felixe Holzmanna zahájí v pondělí 4. května Centrum cestovního ruchu Litoměřice letošní turistickou sezónu. Vernisáže, která začíná v 17 hodin, se zúčastní kromě řady hostů i dcera Felixe Holzmanna Irena Petrichová a Bärbel Greif Holzmannová, manželka baviče s nezaměnitelným humorem a vzhledem, pro kterého byl typický tralaláček a silné dioptrické brýle na nosu. Účast přislíbil také David Šír, který je skvělým imitátorem Felixe Holzmanna, který v Litoměřicích prožil dětství i mládí a na jehož počest je na Mírovém náměstí na fasádě domu, v němž žil s rodiči, instalována bronzová busta pocházející z dílny akademického sochaře Libora Piskláka. Vernisáž výstavy zpestří vystoupení členů divadelního souboru Loudidlo, kteří nastudovali jednu z humorných scének. Vystoupí rovněž saxofonové kvarteto a flétnový soubor Základní umělecké školy Litoměřice.

Ředitelka CCR Anna Matulová věří, že výstava, přístupná do konce října každý den v týdnu od 10 do 16 hodin, zaujme i německé turisty. Právě německy hovořící návštěvníci tvoří většinu zahraniční klientely, která navštíví město Litoměřice. „Felix Holzmann totiž byl znám a oblíben i v Německu, kde řadu let žil a veřejně vystupoval," upozornila ředitelka Matulová.

Návštěvníci výstavy instalované ve správní budově na nádvoří hradu uvidí řadu civilních fotografií z komikova života, snímky dokumentující jeho vystoupení, několik autentických předmětů, které používal v již legendárních scénkách, včetně rozprašovače lesní vůně. Texty jsou jak v českém, tak i v německém jazyce. Vstupné pro dospělého činí 25 korun, pro děti do patnácti let 10 korun.

NAHORU