Stárnout se dá aktivně – kampaň pro seniory začíná

logompSenioři v Litoměřicích se mohou těšit na třetí ročník akce „Místa v Litoměřicích přátelská seniorům". Jejím cílem je zajímavou formou seznámit aktivní seniory s vybranými organizacemi, které pro ně připravují zájmové aktivity a služby a zapojit je do činnosti. Kampaň startuje v pondělí 27. dubna. Informační brožurky se soutěžními kartami jsou již nyní k vyzvednutí v infocentru v podloubí radnice.

A na co se mohou zájemci letos v termínu od 27. dubna do 2. června těšit? Kampaň zahájí přednáška na Ekonomu, v průběhu níž se senioři seznámí se studiem virtuální univerzity třetího věku a s moderní technikou. „V následujících dnech se uskuteční řada akcí, např. turnaj v petangue, turistický výlet, prohlídky města, přednášky policie, trojboj v Domově U Trati, exkurze do sběrného dvora, výtvarná dílna v hospici, přednáška v nemocnici, psychomotorické cvičení v knihovně, prohlídka současné základní školy, jarmark v šatníku Diecézní charity a další," vyjmenovala některé z nabízených aktivit Rita Vlčková, koordinátorka kampaně.

Zapojit se mohou všichni občané starší 60 let. Ti, kdo absolvují 8 nabízených aktivit, získají od města odměnu. Slavnostní vyhlášení proběhne 17. června v domě kultury při každoročním setkání seniorů.

Akce Zdravého města Litoměřice je součástí kampaně 30 dní pro neziskový sektor a je podpořena z projektu READY21 z Programu švýcarsko – české spolupráce MŽP ČR.

Více informací na http://zdravemesto.litomerice.cz/.

NAHORU