Nová nemocniční lůžka slouží pacientům interny

luzkampZcela novými lůžky do firmy Linet je od poloviny dubna kompletně vybavena stanice B interního oddělení. Všechna lůžka jsou elektricky polohovatelná s možností individuálního nastavení zádového a stehenního dílu, jsou vybavena pasivními antidekubitními matracemi, sklopnými zábranami, držáky na močové lahve a hrazdami se samonavíjecí rukojetí.

Součástí jsou také noční stolky s jídelní deskou. 12 lůžek je navíc vybaveno výškově nastavitelnými infuzními stojany. Předností nových postelí je také možnost prodloužení až na 215 cm.

„Jsem za nová lůžka moc ráda. Znamenají nejen vyšší komfort pro pacienty, ale díky možnosti elektrického polohování také velkou úlevu pro personál. Pochvalují si je jak sestry, tak i sanitáři," zhodnotila nové vybavení staniční sestra interny B Růžena Hanusková.

Část těchto lůžek byla pořízena z dotace Ústeckého kraje, zbylou část hradila nemocnice ze svých zdrojů. Celkově si pořízení nových lůžek na stanici B interního oddělení vyžádalo investici ve výši necelých 1,3 miliónu korun, z toho dotace kraje představovala zhruba půl miliónu korun. (

(Tiskovou informaci připravila: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality)

Text pod foto: Staniční sestra interny B Růžena Hanusková ukazuje na jednu z dalších předností nových lůžek, kterou jsou samonavíjecí hrazdy.

 

NAHORU