Jak vidí mládež budoucnost Litoměřic?

diskumpZrekonstruované letní kino do roku 2020, sportovní hala a aquapark v roce 2025 nebo metro v roce 2040. Tak vidí budoucnost Litoměřic zhruba šest desítek žáků a studentů sedmi základních a čtyř středních litoměřických škol, kteří se v pátek zúčastnili v aule Základní školy Boženy Němcové diskusního fóra mladých.

Zpestřením a novinkou letošní akce byl workshop „VIZE Litoměřice 2050", který představila Hana Škopková z Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy v Praze. Cílem byla tvorba vize města a různé scénáře jeho vývoje až do roku 2050. Vlastní náměty o budoucnosti města mladí umísťovali na časovou osu. S nápady seznámili i spolužáky.

Druhou částí setkání bylo samotné fórum a navrhování mezi mládeží nejvíce diskutovaných problémů. „Letos však byli účastníci limitováni finanční hranicí. Měli vytipovat pouze problémy, jejichž řešení by nepřekročilo částku 200 tisíc korun," upozornila Rita Vlčková, koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice, jež bylo společně se Střediskem ekologické výchovy Sever pořadatelem akce.

Mladí lidé diskutovali se zástupci vedení města i odborů městského úřadu, a to v několika týmech zaměřených na životní prostředí, bezpečnost, kulturu a sport, volný čas a sociální oblast. Nejvíce hlasy podpořili zřízení wi-fi v Jiráskových sadech, instalaci pítek na vodu na Střeleckém ostrově a vznik orientační stezky vedoucí po památkách. Ověřeny budou veřejnou anketou.

O aktuálních problémech Litoměřic i jejich budoucnosti budou po dětech diskutovat i dospělí. Diskusní fórum Desatero problémů Litoměřic se uskuteční v pondělí 13. dubna od 16 hodin v domě kultury.

Akce je součástí projektu města Litoměřice "READY 21", který je podpořen z Programu švýcarsko – české spolupráce Ministerstva životního prostředí ČR.

 

K časové ose žáci a studenti připínali své nápady týkající se budoucnosti města. 

osavp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejen vedení litoměřické radnice, ale i vedoucí odborů (na snímku Venuše Brunclíková a Pavel Gryndler) diskutovali s mladými lidmi o probléměch i budoucnosti města Litoměřice. 

disku3vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S dětmi přišel diskutovat i zástupce městské policie - strážník Dominik Hanko. 

disku1vp

NAHORU