V Litoměřicích už třídíme i kovový odpad

odpady foto mpLitoměřičané se učí třídit kovový odpad. Prvních deset kontejnerů bylo po městě rozmístěno loni v prosinci. Za první tři měsíce se v nich nashromáždilo 360 kilogramů kovů.

„Z výsledku máme radost. Rádi bychom totiž, aby se třídění kovů stalo stejnou samozřejmostí jako třídění papíru, plastů či skla," uvedla Lucie Egrešiová z odboru životního prostředí městského úřadu.

Šedivé kontejnery ve tvaru zvonu jsou na deseti místech. Na základě zhodnocení výtěžnosti dojde k přesunu kontejneru z ulice Ladova do ulice Marie Majerové. Další kontejnery, do nichž je možno kovový odpad vhazovat, jsou v ulicích Dukelská, Jiřího z Poděbrad, na křižovatce ulic Havlíčkova a Nezvalova, křižovatce ulice Nerudova a Sokolovská, dále v ulicích Seifertova, Stránského (u autobusové zastávky), Topolčianská (u ZŠ), U Kapličky a Vojtěšská.

Do šedivých kontejnerů lze odkládat konzervy, kovové obaly, alobal, víčka od jogurtů a dalších mléčných výrobků, plechovky od nápojů apod. „Větší kusy lze odevzdávat zdarma na sběrném dvoře v Nerudově ulici," upozornila Lucie Egrešiová.

NAHORU