Litoměřice budou mít Rákosníčkovo hřiště

rakosnickovo hristempLitoměřice se ocitly mezi deseti městy, v nichž společnost LIDL postaví za 1,5 milionu korun Rákosníčkovo hřiště. Hlasování skončilo 8. března. Lidé mohli hlasovat každý den prostřednictvím webu a Facebooku. Celkový počet došlých hlasů přesáhl 357 tisíc hlasů. Nejvíce hlasů přitom zaslali lidé Litoměřicím, které získaly celkem 33 553 hlasů.

„Společnosti LIDL za uspořádání soutěže děkujeme. Z výsledku máme velkou radost. Vděčíme za něj hlavně litoměřickým maminkám, které spojily síly a hřiště nejrůznějšími způsoby propagovaly. Zároveň i mateřským, základním školám, příspěvkovým organizacím města a dalším subjektům, jejichž zaměstnanci na výzvu reagovali a společně hlasovali," uvedl Ladislav Chlupáč, starosta města, které zaplatilo tisk 1500 kusů propagačních letáků a pomohlo s medializací akce v médiích a na webových stránkách města.

Příští týden budou zahájena jednání mezi městem a zástupci LIDLu o místě, kde Rákosníčkovo hřiště vyroste. "Za sdružení Litoměřické maminky navrhujeme park Václava Havla," říká Silvie Urbánková.

Kromě Litoměřic budou mít Rákosníčkovo hřiště i Nehvizdy, Vítkov, Chlumec nad Cidlinou, Mělník, Klatovy, Prostějov, Příbram, Praha - Újezd na Lesy, Brno- Bystrc.

 

V kostýmu Rákosníčka některé maminky propagovaly projekt hřiště, a to nejen v mateřských školách.

rakosnicekvp

NAHORU