Hrad zve na degustaci českých i moravských vín

hradpmHned dvě degustace vín proběhnou v březnu v Hradu Litoměřice. Na své si přijdou jak milovníci českých, tak i moravských vín. Již 6. března představí své nejlahodnější produkty Zdeněk Vybíral, majitel Vinařství sv. Tomáše z Malých Žernosek. Prestiž tohoto rodinného vinařství nacházejícího se v malebné oblasti Českého středohoří, v litoměřické vinařské podoblasti, rok od roku stoupá.

Cílem společnosti je vyrábět kvalitní odrůdová vína jakostní a vína s přívlastky. „Stěžejními pěstovanými odrůdami jsou odrůdy burgundské, a to především Rulandské šedé, bílé a modré, Müller Thurgau a Svatovavřinecké. Hrozny jsou pěstovány s největší péčí a zpracovávány převážně ručně, klasickými technologiemi. Kromě tradičních bílých vín je část modrých hroznů zpracovávána „bílou technologií" na klaret a dále na rose," uvádí Zdeněk Vybíral. Nejen o „bílé technologii", ale i o řadě jiných zajímavostí nepochybně pohovoří Zdeněk Vybíral v průběhu degustace, jež se i tentokráte uskuteční v degustační místnosti hradu od 18 hodin.

Neméně zajímavá jistě bude i degustace vín produkovaných Zemědělským družstvem Němčičky, v jehož případě si zase přijdou na své milovníci moravských vín. ZD Němčičky se totiž nachází na Moravě, ve Velkopavlovické vinařské oblasti, v centru Modrých hor. Degustace vín ZD Němčičky se v Hradu Litoměřice uskuteční 12. března od 18 hodin.

Vstupenky na obě degustace jsou k zakoupení v recepci hradu nebo prostřednictvím e-shopu.

NAHORU