Ministr Brabec navštívil zastupitele

Poslední jednání městského zastupitelstva, které se uskutečnilo v závěru ledna, navštívil i ministr životního prostředí Richard Brabec, který má v Litoměřicích svou poslaneckou kancelář. Zastupitelům kromě jiného přivezl i dobrou zprávu. „Právě jsou vypisovány nové výzvy pro podání žádosti o dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Získat dotaci je možno jak na zateplování objektů, kde máme připraveno 500 milionů korun, tak na likvidaci biologicky rozložitelných komunálních odpadů, kde máme 800 milionů korun. Také otevíráme dotační titul na zušlechtění zeleně," konstatoval ministr. Vzápětí dodal, že je připraven pomoci městu Litoměřice, aby uspělo. A to v případě, že má v „šuplíku" připravené vhodné projekty a splní zadané podmínky. Jednou z nich je realizace v letošním roce.

Město se letos chystá zateplovat Základní školu U Stadionu a čtyři mateřské školy (v Masarykově, Baarově, Stránského a v Plešivecké ulici). „V současné době vrcholí výběrová řízení na dodavatele stavebních prací," informoval energetický manažer Jaroslav Klusák. Rozhodnutí o poskytnutí dotace ze SFŽP na realizaci zmíněných pěti akcí v celkové výši zhruba 27 milionů korun má být podepsáno v následujících dnech.

„Hodláme však využít i nových výzev, o kterých se zmínil pan ministr. Připravujeme podání žádosti o dotaci na Masarykovu základní školu, kde bychom rádi vyměnili okna a provedli další energetická opatření," uvedl místostarosta Karel Krejza.

NAHORU