Aktivitami pro seniory se v Litoměřicích inspiroval Děčín

decin2mpNáměstkyně děčínského primátora Hana Cermonová navštívila včera Litoměřice. Cílem bylo inspirovat se různorodými aktivitami, kterými město podporuje seniory. Na radnici ji přijal místostarosta Pavel Grund, který má ve své gesci právě sociální oblast.
Pochvaly z úst děčínské primátorky se například dočkala kampaň Místa přátelská seniorům.

Loni se do její organizace společně s městem zapojilo několik subjektů. Výsledkem byla řada sportovních, kulturních i vzdělávacích akcí určených právě seniorům. „Probíhat bude i letos, a to v měsíci květnu," informovala Denisa Dobešová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích.

Návštěva zavítala do Knihovny K. H. Máchy, příspěvkové organizace města, která pro seniory pořádá workshopy a vzdělávací kurzy. Další kroky vedly do Domova na Dómském pahorku, neboť Děčín právě v této době obdobné zařízení opravuje. „Primátorku zajímala i občanská poradna, poradny pro osoby v zadluženosti, pro uprchlíky a migranty a dobrovolnické centrum - tedy zařízení provozovaná Diecézní charitou," uvedl místostarosta Grund.

Litoměřice byly loni v rámci kraje oceněny jako město s nejrozvinutějšími sociálními službami. Ročně na sociální oblast vynakládají zhruba 20 milionů korun.

 

Náměstkyně děčínského primátora Hana Cermonová (vlevo) a pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ v Litoměřicích Jana Hanousková, mající na starosti komunitní plánování, v kanceláři místostarosty Grunda.

dinvp

NAHORU