Město prodává objekt v kasárnách Jiřího z Poděbrad

kasarnapmBývalý armádní objekt viditelný z ulice Českolipská je na prodej. Město Litoměřice jej chce prodat formou veřejné licitace, kdy nejnižší vyvolávací cena byla stanovena na 4 miliony korun. S vítězem licitace bude uzavřena kupní smlouva, přičemž celá částka bude splatná před podpisem smlouvy. Rada města tedy doporučila zvolit stejný postup jako při prodeji stavebních parcel na Miřejovické stráni.

"Termín licitace je předběžně stanoven na 10. prosince," informovala Lenka Jindřichová, pracovnice majetkového odboru Městského úřadu v Litoměřicích, kde si také lze domluvit prohlídku objektu.

Nemovitost s pozemkem o celkové výměře 600 metrů čtverečních se město pokoušelo prodat již jednou, a to za 5 milionů korun, přičemž znalecký odhad byl ještě o milion vyšší. Zájemce se však nenašel.

V případě kasáren Jiřího z Poděbrad jde o druhý objekt, který se město pokouší v souladu s usnesením z roku 2008 prodat. První získala střední škola Pohoda. Prodej není v rozporu se záměry rozvoje města, ani v rozporu s platnou územně plánovací dokumentací. Nemovitosti jsou zahrnuty do plochy s funkčním využitím pro veřejnou vybavenost.

 

 

NAHORU