Ochutnejte v hradu Svatomartinská vína v den svatého Martina

svat1WPříležitost ochutnat první vína nového ročníku, charakteristická svou svěžestí a ovocnou vůní, jež sice zrála pouhých několik týdnů, ale i za tak krátkou dobu stačila získat osobitý charakter, i letos nabídne Hrad Litoměřice. Degustace Svatomartinských vín, kterým v den svatého Martina požehná biskup Jan Baxant, proběhne 11. listopadu v degustační místnosti hradu a na prostranství před Hradní vinárnou (vstup z ulice Na Valech).

„Svatomartinské žehnání vínu" začíná v 11 hodin v degustační místnosti. Připravena bude nejen ochutnávka Svatomartinských vín, ale také tříchodové Svatomartinské menu (včetně pečené husy, červeného zelí, bramborového a karlovarského knedlíku s restovanou cibulkou). Kapacita je omezena počtem 30 míst. Již nyní je možno rezervovat si vstupenky (330 Kč) na recepci hradu.

Odpolední program začne ve 13 hodin a skončí v 18 hodin. V jeho průběhu bude připravena nejen ochutnávka mladých a Svatomartinských vín, ale i různé pochoutky, včetně sýrových. Příjemnou atmosféru, provoněnou Svatomartinskými víny pocházejícími z české produkce, zpestří od 14 do 17 hodin hudba Rosti Pechouška. „Vstup bude volný, degustační vzorky vín a pochoutky si návštěvníci zakoupí dle vlastního výběru," upozornila vedoucí hradu Lenka Gottwaldová.

NAHORU