Domy s pečovatelskou službou se mění na seniorské byty

mirove_namesti

Z důvodu transformace sociálních služeb domy s pečovatelskou službou změnily charakter na seniorské byty. Změnu schválila rada města. Jedná se o bydlení pro seniory v objektech Švermova 2099/16, Kosmonautů 2020/14 a 2021/16. Město Litoměřice spravuje celkem 84 seniorských bytů.

V seniorských bytech je nájemcům poskytováno zvýhodněné nájemné, jehož výše je stanovena rozhodnutím rady města pro určité období. „V seniorských bytech není poskytována pečovatelská služba. Tu si může žadatel zajistit na základě soukromé dohody s poskytovatelem služby,“ uvedla vedoucí oddělení sociální péče a komunitního plánování Městského úřadu Litoměřice Ivana Aksenowá.

Radní též schválili pravidla pro přidělování seniorských bytů, která jsou zveřejněna na webových stránkách města. Na rozdíl od domů s pečovatelskou službou se pro přidělení seniorského bytu posuzuje sociální situace, nikoliv zdravotní stav žadatele. Pro stávající obyvatele bytů se nic nemění.

V případě zájmu žádosti přijímá a bližší informace podá Ivana Aksenowá na telefonním čísle 416 916 128 nebo emailu ivana.aksenowa@litomerice.cz.

NAHORU