Městský úřad v Litoměřicích patří mezi tři nejlepší v republice

Mezi nejvýše hodnocené městské úřady a magistráty v České republice již delší čas patří Městský úřad v Litoměřicích. Po loňském prvenství se letos v anketě Ministerstva vnitra „Přívětivý úřad“ ocitl v konkurenci 142 přihlášených úřadů obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy na třetím místě, a to za Prostějovem a Kolínem. Do finále Litoměřice postupovaly v rámci Ústeckého kraje stejně jako loni z prvního místa.

"Je to obrovský úspěch. Svědčí o tom, že je úřad systematicky rozvíjen a hledá inovativní způsoby, jak být otevřený a vstřícný veřejnosti. Jde o zásluhu celého týmu lidí, jejichž práce si vážím a děkuji za ni,“ komentoval výsledek soutěže starosta Ladislav Chlupáč.

Ministerstvo vnitra se při hodnocení zabývá řadou oblastí. Sleduje stav služeb v elektronizaci, komunikaci, transparentnosti, participaci, úroveň klientského servisu, společenskou odpovědnost apod. „K soutěži je vydávána také sbírka dobré praxe nadstandardních služeb úřadů, v níž bývají Litoměřice zmiňovány pravidelně a několikrát,“ neskrývá radost z výsledku tajemník litoměřického městského úřad Milan Čigáš.

„Magistrát města Prostějova má jednu z nejdelších otevíracích dob mezi srovnatelnými úřady. Město Kolín dlouhodobě zavádí technologie vedoucí k SMART City. Vedle mobilní aplikace úřadu nebo systému chytrého parkování také pracují na elektronizaci a automatizaci interních procesů úřadu nebo na odpovědném energetickém managementu veřejných budov. Loňský vítěz, letos bronzové město Litoměřice, vedle svého kvalitního standardu služeb letos upoutalo také pobočkou matriky přímo v nemocnici nebo nově zpracovaným jednotným grafickým vizuálem města,“ stojí mj. v tiskové zprávě organizátora soutěže.

Soutěž Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností pořádalo Ministerstvo vnitra již popáté. Jejím prostřednictvím propaguje moderní a kvalitní služby městských úřadů.

Ministerstvo vnitra v posledních letech v případě MěÚ Litoměřice ocenilo zejména:
• 2020 Litoměřice: Detašované pracoviště matriky v nemocnici
• 2020 Litoměřice: Jednotný vizuální styl města
• 2019 Litoměřice: Mobilní aplikace k sociálním službám
• 2019 Litoměřice: Zdravý městský úřad
• 2018 Litoměřice: Dobrovolnické aktivity zaměstnanců městského úřadu
• 2018 Litoměřice: Interaktivní výroční zpráva města
• 2017 Litoměřice: Bezplatná právní poradna pro obyvatele města a okolí
• 2017 Litoměřice: Czech POINT v budově nemocnice
• 2017 Litoměřice: Prorodinný den na úřadu
• 2016 Litoměřice: Potřebuji vyřídit – Návody na řešení Vašich životních situací

Pro Litoměřice jde tak o další významné ocenění. Na konci září byly vyhlášeny z hlediska podnikatelského potenciálu nejlepším městem pro byznys v Ústeckém kraji. Stalo se tak na základě srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2019.

NAHORU