Známe výherce soutěžní iniciativy „Pomoz a vyhraj“

Iniciativa města Litoměřice „Pomoz a vyhraj“ vyhlášená v polovině roku na podporu lokální ekonomice postižené koronavirem má své výherce. Včera odpoledne byly vyplaceny první finanční odměny soutěžícím, kteří se do ní zapojili a byli v jednom ze čtyř kol vylosováni. Další vylosovaní si je budou od zítřejšího dne vyzvedávat na živnostenském úřadu postupně.

Lidé zasílali účtenky dokládající nákup zboží či služeb z provozoven, jako jsou prodejny oděvů, obuvi, kavárny, cukrárny, pohostinství, kadeřnictví apod., které uzavřelo rozhodnutí vlády v první vlně epidemie koronaviru. Akce probíhala od června do konce září. Během tohoto období dorazila necelá stovka účtenek.

Z došlých soutěžních obálek bylo v průběhu čtyř slosování (7., 14., 21. a 29. září) vylosováno vždy pět výherců. Dvacet soutěžících tak vyhrálo dvojnásobnou částku dokladu vloženého v obálce, v maximální výši 5000 korun. „Šance na výhru byla opravdu vysoká. Moc bych si přál, aby občané i nadále podporovali místní podnikatele. Situace je složitá a pomoc nás všech budou v následujícím období opět potřebovat,“ konstatoval místostarosta Karel Krejza, který vyhlášení soutěže inicioval.

„Byl to dobrý nápad. Snažili jsme se lokální podniky podpořit všemi silami, zejména pak místní restaurace. Finanční odměnu, kterou jsem vyhrál, opět utratím v místních provozovnách, a podpořím je tak znovu,“ uvedl Pavel Junek, jeden z výherců.

NAHORU