Krizový štáb aktivoval krizové linky i dobrovolnické centrum

mesto

Krizové linky určené na pomoc seniorům. Aktivace dobrovolnického centra městského úřadu. Chystaná distribuce respirátorů školám. Pravidelný souhrn aktuálních informací zasílaných starostům obcí spadajících do správní působnosti. To je jen část úkolů, které v těchto dnech řeší krizový štáb města Litoměřice jako obce s rozšířenou působností.

„Opět jsme připraveni pomoci seniorům, kteří se nemají na koho obrátit, s vyzvedáváním léků, nákupů, venčením psů apod. Apelujeme ale i na sousedskou výpomoc, obzvláště starším či handicapovaným lidem. Poskytujeme znovu poradenství na krizových linkách. Fungují denně od 6 do 20 hodin (416 916 125, 416 916 222, 416 916 120). Nabízíme na telefonním čísle 731 532 537 psychologickou podporu, případně i poradenství v nelehké situaci. Komunikujeme s neziskovými organizacemi ve městě i zástupci integrovaného záchranného systému,“ shrnul aktuální situaci starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, který stojí v čele litoměřického krizového štábu.

„Zároveň připomínáme, aby si senioři zkontrolovali aktuálnost seniorských obálek umístěných na lednici či vnitřní straně vstupních dveřích bytů. Využít lze i SOS hodinek určených právě seniorům,“ dodal tajemník městského úřadu Milan Čigáš.

Rouškovník před infocentrem již není potřeba, protože na rozdíl od první vlny koronakrize jsou roušky běžně dostupné.

Pro aktuální informace zasílané každé pondělí mailem a v případě akutní potřeby prostřednictvím krizové SMS zprávy doporučujeme se přihlásit do aplikace Mobilní rozhlas (https://litomerice.mobilnirozhlas.cz/). Jde o informační službu, kterou město poskytuje občanům bezplatně. Souhrnné informace naleznete na webových stránkách města v sekci koronaviru (www.litomerice.cz/koronavirus).

krizova linka seniori

 

 

 

 

NAHORU