Dlouholetému řediteli galerie poděkoval starosta za odvedenou práci

reditel galerie

Za dlouholetou práci odvedenou ve prospěch Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích a potažmo celého města poděkoval na radnici starosta Ladislav Chlupáč Janu Štíbrovi. Učinil tak u příležitosti jeho 70. narozenin, jež oslavil 25. září. Zároveň v roce svého životního jubilea odchází do důchodu.

Ačkoliv odpočívat tento historik umění ani zdaleka nehodlá. „Budu spolupracovat s Památníkem Terezín, pro litoměřickou galerii pořádat výstavy na klíč a nadále jsem připraven zpracovávat znalecké posudky výtvarného umění. A konečně se začnu věnovat sám sobě, toulkám přírodou a místy, které mám rád,“ usmívá se Jan Štíbr, který v čele litoměřické galerie stál neuvěřitelných 28 let.

Za jeden z nejvýraznějších pracovních úspěchů považuje Jan Štíbr záchranu jezuitského kostela Zvěstování Panně Marii, který galerie převzala do své správy s jeho příchodem do čela galerie. „Díky iniciativě doktora Štíbra se ho podařilo zvenčí opravit. Stejně tak s jeho podporou se podařilo převést do majetku města bývalý gotický hrad a následně tuto významnou historickou památku opravit a zachránit budoucím generacím,“ připomněl úspěchy, které se nesmazatelně zapsaly do historie města Litoměřice, jeho starosta.

Starosta kromě jiného předal Janu Štíbrovi pamětní list města jako poděkování za odvedenou práci. 

NAHORU