Děti malují seniorům k svátku

deti

Děti z litoměřických organizací se připojily k celonárodní kampani Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) „Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň“ s názvem „Děti malují seniorům k svátku“, a vytvořily obrázky a přáníčka pro seniory. Na první říjnový den totiž připadá Mezinárodní den seniorů, kterým děti svými výtvory udělají radost.

Do iniciativy se v Litoměřicích zapojil Dětský domov a Školní jídelna Litoměřice, dětská skupina Želvička, Hennlich Baby Club, Domov pro matky s dětmi Diakonie nebo Azylový dům Naděje. Malí umělci malovali seniorům přáníčka a obrázky, které následně poputují do pobytových zařízení či domácností, kde osamělí senioři žijí. „Děti z Mateřské školy Srdíčko se připojily a připravily vystoupení, kdy prostřednictvím kamery mohly s ohledem na současnou epidemiologickou situaci alespoň na dálku pozdravit seniory, pro které jsou přáníčka určená,“ uvedla Bohdana Dojčinovičová z Odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu v Litoměřicích.

Obrázky se budou předávat do Domova seniorů na Dómském pahorku, Klubu seniorů, SeneCura Terezín, Domova U Trati či Domova se zvláštním režimem Zdislava. Česká populace stárne, a proto je proměna věkové struktury velkou výzvou pro celou společnost. Iniciativa vznikla v rámci projektu „Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň“, který má za cíl propojit seniory s dětmi předškolního a školního věku a ukázat, že mezi generacemi existuje sounáležitost.

Foto: Iveta Hejduková, Město Litoměřice

         DMD Diakonie, DS Želvička, DD Litoměřice, Hennlich

NAHORU