Nejstarší litoměřická seniorka Vlasta Šumová oslavila 104. narozeniny

oslava

S dobrou náladou oslavila své 104. narozeniny v Domově pro seniory na Dómském pahorku nejstarší obyvatelka Litoměřic, paní Vlasta Šumová. Učitelka hudby, která v litoměřické „lidušce“ vyučovala čtyři desítky let hru na klavír, si občas v domově zahraje i dnes. Své 100. narozeniny oslavila ještě ve svém bytě v Družstevní ulici, jako druhý domov si zvolila po hospitalizaci v nemocnici právě litoměřický Domov pro seniory na Dómském pahorku.

Vlastní děti jí bohužel osud nedopřál, a možná proto je celý život obklopena žáky a dětmi ze Základní umělecké školy v Litoměřicích. Ti jí chodí navštěvovat také do domova. Hudba nechyběla ani na dnešní oslavě, na klavír s doprovodem přišel zahrát hudebník Áda Škarda, který pro seniory v domově vystupuje pravidelně. Oslavenkyni zahrála na foukací harmoniku také 95letá přítelkyně z domova, Anička Rašková.

Ke gratulantům se také připojil starosta města Ladislav Chlupáč, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renata Jurková, ředitelka základní umělecké školy Dominika Valešková, ředitelka litoměřické Farní charity Karolína Wankovská, přátelé a personál z domova pro seniory. „Paní Šumová je náš velký poklad. Ona je důkazem toho, že i v tak vysokém věku si lze spoustu věcí pamatovat, je plná elánu, občas si zahraje i na piano, což je skutečně úctyhodné. Všichni Vám můžeme sklonit hlubokou poklonu a poděkovat za to, že Vás máme. A už jsme domluveni, že těch polokulatých 105 let zase společně a ve velkém oslavíme,“ promluvil k oslavenkyni i hostům starosta Ladislav Chlupáč.

NAHORU