Úřad respektuje nařízení, na radnici se nosí roušky

Roušky na úřadě

Městský úřad v Litoměřicích od 1. září zavedl znovu povinnost nosit při návštěvě radnice roušky nebo alternativní zakrytí nosu a úst. Reaguje tak na nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR, které začalo platit právě dnes.

Opatření se týkají i zaměstnanců na přepážkách, kde není plexisklo oddělující úředníka a občana. „Tím je například informační centrum. Naopak na Czech pointu, podatelně či „poplatcích“ pracovníci mít roušky nemusejí. Při jednání s klienty si je ale i tak nasazují,“ sdělil Milan Čigáš, tajemník městského úřadu.

Ten občany plánující návštěvu radnice nabádá k zodpovědnosti. „Děkujeme tímto návštěvníkům úřadu za trpělivost a vzájemnou toleranci. Věříme, že pokud dotyčného vybídneme k zakrytí horních cest dýchacích, že tak učiní,“ říká Milan Čigáš.

Lidé by v současné době měli co nejvíce využívat možnosti objednání návštěvy úřadu dopředu ať už telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím webových stránek města, kde tak mohou učinit v sekcích „Potřebuji si vyřídit“ nebo „Rezervační systém“. Předejdou tak zbytečným rizikovým situacím. „Tímto způsobem omezíme větší koncentraci občanů čekajících v jedné místnosti. V některých konkrétních případech, například při nahlížení do spisovny stavebního úřadu (https://www.litomerice.cz/potrebujivyridit/10495-nahlizeni-do-spisovny-stavebniho-uradu), pak lidé nebudou muset absolvovat cestu dvakrát, ale jen jednou, protože dotyčný úředník se na ně po vyplnění formuláře bude moci připravit dopředu,“ upřesnil tajemník litoměřické radnice.

Aktuální změny v nařízeních pak občané Litoměřic mohou pravidelně sledovat na facebookovém profilu města či prostřednictvím Mobilního rozhlasu, do něhož se mohou zaregistrovat na webu www.litomerice.cz, a dostávat tak zdarma informace do e-mailu, v krizových situacích pak formou sms zpráv do mobilu.

NAHORU