Nové workoutové hřiště u školy bude sloužit i veřejnosti

hriste

Do školního roku vstoupí Základní škola Ladova v Litoměřicích s novým workoutovým hřištěm. To bylo dnes představeno veřejnosti za účasti mladých sportovců. K výstavbě došlo na přání veřejnosti, která se tak vyjádřila v dotazníkovém šetření realizovaném v souvislosti s postupnou revitalizací Pokratického sídliště.

Hřiště se sportovním vybavením přizpůsobeném pro tzv. workout, což se dá volně přiblížit k venkovnímu fitness, je pro všechny zdarma. Na návštěvníky čeká soustava hrazd, bradel, žebřin a dalších prvků určených pro cvičení s vlastní vahou. „Je skvělé posilovat vlastní vahou, není dobré zvedat těžké činky. Tohle je pro nás ideální, z nového hřiště jsme nadšení,“ sdělil jeden z prvních návštěvníků, mladý judista Adam Bayer. „Výstavba vyšla na 250 tisíc korun, přičemž část škola zaplatila ze svého rozpočtu, částečně přispělo město,“ uvedl místostarosta a zároveň ředitel školy Václav Červín. „Sportoviště je součástí areálu školy a na jeho provoz dohlíží správce,“ poukázal na výhody umístění místostarosta Červín.

Workoutové hřiště je zájemcům přístupné celý den do doby, než se setmí. Není totiž osvětlené. Další hřiště pro workout v Litoměřicích se nachází na Střeleckém ostrově a v areálu Základní školy Masarykova. „Do budoucna se vybudování obdobného sportoviště plánuje ve čtvrti Kocanda,“ dodal místostarosta Červín.

Zároveň s tím došlo i k rekonstrukci stávajícího sportovního hřiště v areálu školy, které je určeno na fotbal, basketbal a další míčové hry a je žáky i veřejností již patnáct let hojně využíváno. „Hřiště bylo po patnácti letech provozu na základě revize stavu zrekonstruováno za necelých 600 tisíc korun a díky tomu je ve vynikajícím stavu pro žáky a zejména fotbalovou veřejnost,“ informoval místostarosta Karel Krejza. Zatímco pro žáky školy a ostatní děti je sportoviště zdarma, dospělí se musejí objednat a uhradit stanovený poplatek.

NAHORU