Park Václava Havla se promění v „Čítárnu pod širým nebem“

deti_ctou

Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích se již posedmé připojí k dalším severočeským knihovnám prostřednictvím iniciativy „Města a obce čtou“. Čtenáři mohou v týdnu od úterý 25. srpna do neděle 30. srpna v parku Václava Havla listovat knihami, denním tiskem či časopisy z mobilní knihovny a užít si volné chvíle v houpací síti, sedacím vaku či relaxovat na trávě. Akce putuje během celých prázdnin městy a obcemi severních Čech, pomyslnou závěrečnou štafetu přebírají právě Litoměřice.

Návštěvníky této „Čítárny pod širým nebem“ čeká denně od 10 do 18 hodin zajímavý doprovodný program. „Příznivci literatury se mohou těšit na autorská čtení, hudební program, výtvarné dílny, lekci jógy, letos dokonce na vystoupení známého parkouristy a spoustu dalšího. Cílem projektu je podpořit čtení knih u dětí i dospělých a zároveň chceme zpestřit poslední týden prázdnin,“ informovala produkční a mediální pracovnice Knihovny Karla Hynka Máchy Kateřina Minková.

Rozmanitý týdenní program je připraven pro děti i dospělé. V úterý 25. srpna celou akci zahájí „Dopoledne s říkankou“ a pohádka „Co se nese v lese“, kterou uvede teplické Divadlo Na Klice. Více informací na https://www.knihovnalitomerice.cz/ nebo https://www.facebook.com/knihovnavlitomericich/.

NAHORU