Nový přechod pro chodce bude hotový do konce prázdnin

přechod českolipská

Do konce srpna by měly být dle harmonogramu dokončeny práce na výstavbě nového přechodu pro chodce na hlavním tahu městem na Českou Lípu v ulici Na Kocandě u křižovatky s ulicí Jiřího z Poděbrad. K omezení provozu v místě nedochází, řidiči by jen měli dbát zvýšené opatrnosti.

„Vše zatím probíhá podle plánu, do konce prázdnin by mělo být hotovo. S dopravním omezením nepočítáme, provoz by měl být až do konce prací zachován v obou směrech,“ sdělil Miroslav Mišurec ze stavební firmy Gerhard Horejsek s.r.o., která akci provádí.

Celkové náklady technicky náročného projektu jsou 4,3 milionu korun. Město získalo od Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci ve výši 3 milionů korun. „Jen dopravní značení instalované po celou dobu prací stojí v řádech statisíců korun. Součástí akce je i výstavba od základů nových chodníků i silnice, bude tu také nová kanalizace či sedm lamp,“ vysvětlil Mišurec.

Přechod pro chodce na silnici, která je v majetku Ředitelství silnic a dálnic, byl v tomto místě velice dlouhý. Nová podoba přinese jeho uživatelům větší bezpečnost, neboť bude uprostřed rozdělen ostrůvkem, bude bezbariérový a nasvícený. Dojde také k přesunu autobusových zastávek v obou směrech na bezpečnější místo.

NAHORU