Kompostujte s žížalami. Město rozdává vermikompostéry zdarma

vermikompostéry

Šedesát kusů vermikompostérů zdarma rozdalo minulý týden město Litoměřice svým občanům. Městský úřad tak vychází vstříc obyvatelům panelových a bytových domů, kteří nemají kam umístit klasický kompostér a rádi by kompostovali.

„V tomto roce byly v rozpočtu města vyčleněny finance na cca 80 kusů vermikompostérů. Žadatelé je získali do svého vlastnictví. V současné době máme k dispozici ještě 19 volných kusů,“ uvedla Miroslava Jirků z odboru životního prostředí, kde v pondělí uspořádali pro zájemce i workshop.

Podmínkou pro podání žádosti je trvalé bydliště v Litoměřicích, nulové dluhy vůči městu a byt v osobním vlastnictví nacházející se v katastru města. Kdo však již dostal od města klasický kompostér, nemá na vermikompostér nárok. „Na odboru životního prostředí vermikompostujeme již třetím rokem, v případě zájmu se občané mohou přijít podívat, jak proces probíhá,“ vyzývá Jirků. 

Pro vermikompostování je vlastně potřeba jen vermikompostér, žížaly, chuť zpracovávat biodpad a starat se o další obyvatele bytu. Zájemci se mohou hlásit u Miroslavy Jirků na tel. 416 916 271 nebo 734 783 316, nebo na e-mailu miroslava.jirku@litomerice.cz.

NAHORU