Litoměřické vinobraní bude i letos, ale pouze jednodenní

vinobrani

Milovníci burčáku mohou jásat. Litoměřické vinobraní, nejnavštěvovanější akce roku, se i letos uskuteční, a to v sobotu 19. září. S ohledem na epidemiologickou situaci a s tím spojená hygienická opatření však bude pouze jednodenní a s menším počtem scén.

„Nakonec chystáme pouze dvě – hlavní scénu na Mírovém náměstí a dětskou na nádvoří Divadla K. H. Máchy,“ uvedla ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích Věra Kmoníčková. Kulturní program však podle jejích slov opět bude kvalitní. Účast na vinobraní přislíbila zpěvačka Lenny, skupina Wohnout a Yo Yo Band.

Historický průvod v čele s králem Karlem IV. opět vyrazí ve 14 hodin. Do Litoměřic se chystá řada vinařů a dalších prodejců. „Registrujeme velký zájem, za což jsme za současných podmínek velmi rádi,“ dodala Věra Kmoníčková. Vstup na vinobraní bude i letos zdarma.

Velké podium na Mírovém náměstí bude využito i o den dříve. V pátek 18. září se totiž uskuteční oblíbený Velký letní koncert. Ten je letos věnován padesátému výročí založení litoměřického pěveckého sboru Puellae Cantantes, který zde vystoupí se svým dirigentem Romanem Pallasem. Na koncertě budou hostovat další dva pěvecké sbory. Slavnostní večer i letos doprovodí Severočeská filharmonie Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte.

NAHORU