Důsledky koronakrize: Místo vedoucí divadla bylo zrušeno

divadlo

Statisícové ztráty na tržbách zaznamenané v letošním roce v souvislosti s koronakrizí přiměly vedení Městských kulturních zařízení Litoměřice přistoupit k prvním úsporným opatřením. V té souvislosti radní schválili organizační změny v této příspěvkové organizaci města.

Jednou z nich je, že bylo zrušeno místo vedoucí divadla. „Vedoucí divadla Tereza Rozmarová odvedla během několika posledních let dobrou práci, za což jí velmi děkuji. Divadlo je však delší dobu bez příjmů, takže logicky hledáme úsporná opatření. Její kompetence převezmu já a programová referentka divadla, která zůstává. Odchází i technik divadla, stejně jako jeden ze dvou grafiků pracujících v Kulturním a konferenčním centru,“ konkretizovala změny ředitelka MKZ Věra Kmoníčková.

Bohužel finanční ztráta MKZ se i nadále prohlubuje. „Lidé se například ještě nevrátili do kina. Na což již reagují distributoři filmových novinek, kteří raději prodávají snímky Netflixu nebo HBO, což kina všeobecně ohrožuje v jejich další existenci,“ poukázala na aktuální důsledky koronakrize ředitelka Kmoníčková.

NAHORU