Skládka u trati i budova lákající bezdomovce jsou likvidovány

Likvidace skládky

Všímavost občanů, aktivita města upozorňujícího na problém, ale především následná iniciativa vlastníka pozemku přispěly k likvidaci černé skládky i malé budovy u nákladní železniční stanice Litoměřice - dolní nádraží. Firma, která vyhrála výběrové řízení vypsané majitelem pozemku, jímž jsou České dráhy a. s., ukončí práce do 17. července.

Bývalá budova technologického a opravárenského zázemí lákala k pobytu bezdomovce. I při samotné likvidaci museli pracovníci nejdříve z místa vyvést osobu, která jej odmítala opustit. Nelegální skládka se zde začala postupně tvořit před několika lety. Upozorňovali na ni občané a také cyklisté, kteří kolem jezdí po cyklostezce, jež s místem bezprostředně sousedí.

Odbor životního prostředí městského úřadu v březnu zahájil s Českými dráhami jednání. „Komunikace trvala několik měsíců. Doufali jsme, že vše proběhne trochu rychleji. Nicméně nyní jsme moc rádi, že likvidace běží a místo bude konečně uklizeno,“ sdělila pracovnice odboru Kristýna Slabochová.

Veškerý odpad obsahující deky, matrace, koberce, pneumatiky, lahve či suť je odvážen na skládku do Ústí nad Labem. „Děkujeme občanům, že se zajímají o to, jak okolí našeho města vypadá,“ vzkazuje starosta Ladislav Chlupáč.

(Foto Radim Tuček a Hedvika Hrubá)

NAHORU