Vyhlídková věž Kalich se znovu otevírá turistům

Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července znovu otevírá návštěvníkům. Po uzavření v době koronakrize dochází k obnově průvodcovské činnosti. Turisté mohou opět zavítat na Kalich, byť v menším počtu osob, a kromě neopakovatelného výhledu načerpat zajímavé informace od průvodce. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru města Litoměřice, které sídlí na Mírovém náměstí v budově radnice a je vstupní branou na Kalich.

Věž je až do konce září přístupná návštěvníkům od pondělí do pátku vždy od 10:00 – 16:00, čas prohlídky stanoví zaměstnanci infocentra. V sobotu a neděli jsou návštěvy věže určené na 13:00. V zimní sezóně (říjen–duben) má památka zkrácené návštěvní hodiny. Co se vstupného týče, dospělí zaplatí za vstup 50 korun, děti od 6-15 let 20 korun, studenti, důchodci a držitelé průkazu ZTP pak 30 korun. Prohlídka je možná pouze za příznivých klimatických podmínek.

Délka prohlídky činí zhruba půl hodiny. Příchozí se dozví zajímavé informace nejen o Kalichu, ale i dalších turistických atraktivitách ve městě a okolí. Litoměřice jsou živým městem, které nabízí každému návštěvníkovi rozmanité možnosti. V případě dotazů či zájmu o prohlídku volejte +420 416 916 440 nebo kontaktujte zaměstnance prostřednictvím e-mailu: info@litomerice.cz.

NAHORU