S výměnou neplatného občanského průkazu neotálejte

náměstí

Necelých 200 000 obyvatel České republiky má podle dostupných informací ministerstva vnitra neplatný občanský průkaz. Propadlé občanské průkazy v době nouzového stavu platily, protože úřady fungovaly pouze v omezeném režimu a bylo složitější si doklad vyměnit.

V souvislosti s koncem nouzového stavu již nejsou neplatné doklady ostatními subjekty k prokázání totožnosti uznávané. Dalším důvodem pro rychlou výměnu dokladu je blížící se letní sezóna, kdy se zvýší zájem o vydání cestovních pasů. V návaznosti s tím se mohou na úřadě tvořit fronty a čekací lhůta na obojí následně vzroste.

„Vyzýváme občany, aby s výměnou svého propadlého občanského průkazu neotáleli a v co nejkratším možném termínu navštívili Městský úřad Litoměřice, konkrétně pak Odbor správní, oddělení správních činností (Mírové náměstí 17/9, šedá brána, přízemí vpravo),“ uvedl tajemník města Litoměřice Milan Čigáš.

Městský úřad funguje v plném provozu, do odvolání však s nutností zakrytí úst rouškou. Úřední hodiny pro vyřizování záležitostí týkajících se občanských průkazů jsou v pondělí a ve středu od 8:00 – 17:00, v úterý a čtvrtek od 8:00 – 15:00. Více informací a elektronické objednání k výměně občanského průkazu na https://www.litomerice.cz/potrebujivyridit/3254-obcansky-prukaz.

NAHORU