Na hlavním tahu na Českou Lípu vznikne bezpečnější přechod

Snímek přechodu pro chodce

Na silnici I. třídy v ulici Na Kocandě poblíž křižovatky s ulicí Jiřího z Poděbrad si budou muset řidiči dávat větší pozor. V týdnu od 8. června zde totiž začnou práce na výstavbě nového přechodu pro chodce a s tím související dopravní omezení.

Provoz na silnici na Českou Lípu bude veden pouze jedním pruhem. V průběhu akce je možné, že dojde i k řízení provozu semafory. Přibližný termín zahájení potvrdil Tomáš Lipš, jednatel společnosti Dopravní značení Litoměřice s.r.o.

Zhotovitelem akce je firma Gerhard Horejsek s.r.o. Dle harmonogramu prací by měla být dokončena nejpozději do konce prázdnin. Celkové náklady projektu jsou vyčísleny na 4,3 milionu korun. Město získalo od Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci ve výši 3 milionů korun.

Současný přechod pro chodce na silnici, která je v majetku Ředitelství silnic a dálnic, byl v tomto místě velice dlouhý. Nová podoba přinese jeho uživatelům větší bezpečnost, neboť bude uprostřed rozdělen ostrůvkem, bude bezbariérový a nasvícený. V rámci stavby budou na bezpečnější místo přesunuty i autobusové zastávky v obou směrech.

NAHORU