Dopravní hřiště se dětem otevře 25. května, musí mít ale své kolo

mestompMalí cyklisté v období karantény nemohli trénovat dovednosti na dopravním hřišti v Jiráskových sadech. Objekt pod správou Domu dětí a mládeže Rozmarýn zel prázdnotou. Bude tomu jinak od 25. května, kdy upravený areál přivítá první návštěvníky. Z hygienických důvodů ale budou muset mít vlastní kolo. Půjčovna kol a motokár, ale například i toalety totiž otevřeny zatím nebudou. Drobné občerstvení a kávu však zakoupíte.

Otevřeno bude vždy od pondělí do pátku v časovém rozmezí 15 – 18 hodin, během víkendu vždy od 10 do 18 hodin (polední pauza je plánovaná mezi 12. a 13. hodinou). Pro mateřské školy a školní družiny bude hřiště do konce školního roku uzavřeno. Prázdninový provoz bude stejný jako v sobotu a neděli, tedy otevírací doba denně včetně víkendů od 10 -12 hodin, odpoledne 13 – 18 hodin.

Areál dopravního hřiště proběhl v době uzavření celkovou údržbou. Správní budova poskytující potřebné zázemí byla nově natřena.
Pracovníci Rozmarýnu mj. hledají i způsob, jak zakončit soutěž určenou žákům čtvrtých tříd základních škol, kteří v rámci školní výuky zahájili soutěž „Mladý cyklista“ a kvůli epidemiologické situaci ji nemohli dokončit. „Na průkazku cyklisty se děti určitě těší, takže závěrečné testování zřejmě uskutečníme on-line,“ nastínila jednu z možností ředitelka Domu dětí a mládeže Rozmarýn Zuzana Bendová.

NAHORU