Otazníky nad konáním řady kulturních akcí přetrvávají

mestolitmpUskuteční se letos v srpnu v Litoměřicích pivobraní? Můžeme se v září těšit na oblíbené vinobraní? Zatímco pivobraní organizátor, tedy Městská kulturní zařízení (MKZ), již zrušil, s vinobraním zatím ještě stále počítá. U některých původně zrušených akcí již byly zveřejněny náhradní termíny konání, přičemž vstupenky zůstaly v platnosti.

Například Travesti show se má konat v září (1.9.) a Talkshow 3v1 v červenci (13.7.). Zcela rozhodnuto však není. „Prodáno je totiž 700 vstupenek, takže čekáme na vládní nařízení, kolik osob bude moci být v sále přítomno,“ sdělila ředitelka Městských kulturních zařízení Věra Kmoníčková. Zakoupené vstupenky platí i nadále. MKZ děkuje jejich majitelům za shovívavost a trpělivost. „Doufáme, že nastalá situace nám brzy dovolí pomalu se navracet do normálu, přivítat milovníky kultury a plánovat pro ně pořady nové,“ dodala ředitelka.

Pravděpodobně jednou z prvních akcí pořádaných MKZ bude červnová degustace vín v hradu, jíž se pravidelně účastní kolem 30 osob. Organizovány budou i „Rozpustilé letní čtvrtky“ určené nejmenším návštěvníkům, které by měly být zahájeny v červnu v atriu kulturního domu, stejně jako „Taneční odpoledne pro seniory“ v sále hradu. Vše bude záležet na rychlosti, s jakou budou rozvolňována vládní opatření.

MKZ Litoměřice v průběhu plošné karantény neprodávala vouchery na podporu činnosti. Dále však probíhá prodej dárkových poukazů platných do všech zařízení MKZ.

• Allfest (Alchymistické Litoměřice) 15.5.-17.5.2020: semináře a přednášky online
• Litoměřické varhanní léto 2020: z důvodu vládních nařízení akce přesunuta na léto 2021
• Pivní slavnosti 2020: z důvodu vládních nařízení akce přesunuta na srpen 2021
• Vinařské Litoměřice: 25.9. – 26.9. 2020
• Vinobraní 2020: 18.9. – 19.9. 2020 (prozatím zůstává v platnosti)
• Žhavé struny Jaroslava Svěceného – z důvodu vládních nařízení akce přesunuta od 4.9. - 6.9.2020

NAHORU