Knihovna chystá obnovení provozu, knihy seniorům roznášejí skauti

skautimpPo dlouhých týdnech, kdy Knihovna K. H. Máchy v Litoměřicích nemohla sloužit svým čtenářům, bude od pondělí 4. května pozvolna obnovovat provoz. Tomuto termínu předcházel v minulých dnech rozvoz rezervovaných knih a roznos knih seniorům prostřednictvím dobrovolníků pocházejících z řad litoměřických skautů.

V nabídce i nadále zůstane distribuce knih pro seniory starší 65 let, kteří si mohou objednat knihy telefonem mezi 8. a 10. hodinou na čísle 416 732 453.

Knihovna bude otevřena při zajištění všech mimořádných opatření a bezpečnostních nařízení v regulovaném provozu. Až do odvolání poskytne čtenářům pouze výpůjční služby, a to o pracovních dnech v době od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin. Zatím nebude otevřena studovna, veřejný internet či toalety. Seniorům bude pro půjčování a vracení knih vyhrazena doba mezi 8. a 10. hodinou. Nadále platí, že všechny výpůjčky jsou prodloužené až do 31. května.

„Velmi nás těší, že můžeme čtenářům znovu dopřát jejich knihu. Zároveň bych chtěl poděkovat skautům, díky nimž můžeme vyjít vstříc i těm čtenářům, kteří ze zdravotních důvodů nemohou navštěvovat knihovnu osobně,“ uvedl ředitel knihovny Karel František Tománek. Skauti z litoměřického střediska Radobýl se totiž rozhodli, že v rámci dobrovolnictví roznesou knihy seniorům, kteří o to požádají. „Naši skauti navštívili během posledních dvou pondělků na smluvené adrese v Litoměřicích 30 čtenářů a předali jim tašky s objednanými knihami. Nejblíže to měli přímo na Mírové náměstí, jiní museli dojít až do ulic Meruňková či Na Výsluní v Pokraticích. Každý dostal plánek města, aby se na cestě lépe orientoval,“ uvedl vedoucí starších skautů Aleš Podivín.

NAHORU