Odběrové místo v nemocnici bude určeno pro lidi doporučené hygieniky

nemocnicewOd pátečního 17. dubna bude v litoměřické nemocnici zřízeno odběrové místo pro pacienty s podezřením na onemocnění COVID-19. Rozhodl o tom na svém včerejším jednání krizový štáb nemocnice. „Odběrové místo bude zřízeno pouze pro případy indikované Krajskou hygienickou stanicí (KHS).

Jiní pacienti, z kapacitních důvodů, k odběrům být přijati nemohou,“ upozornil na režim nového pracoviště předseda představenstva litoměřické nemocnice Radek Lončák.

Odběrové místo bude zřízeno ve vyhrazených prostorách hlavního vstupu, tedy pavilonu A, a to samozřejmě se zajištěním nezbytných epidemiologických opatření pro veřejnost. Provozní doba odběrového místa bude ve všední dny od 10 do 12 hodin.

Nemocnice Litoměřice již před tímto opatřením nového stacionárního odběrového místa zajišťovala ve spolupráci s KHS několik alternativ zajištění odběrů, a to v KHS stanovených místech, zařízeních sociální péče či vlastním sociálním prostředí imobilních pacientů apod., kam ve všední dny v dopoledních hodinách zajíždí odběrový personál nemocnice. „Dále se aktivně zaměřujeme na příbuzné a blízké našich zaměstnanců, kde provádíme kontrolní stěry buď v jejich vlastním sociálním prostředí, nebo ve vyhrazených prostorách nemocnice,“ doplnil Radek Lončák.

(Tiskovou informaci připravila: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality nemocnice)

NAHORU